Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła – KS Developres Rzeszów 1:3

W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Enei PTPS-u Piła musiały uznać wyższość rywalek z Rzeszowa.

Pilamki w przypadku zwycięstwa z zespołem z Rzeszowa za trzy punktu mogły awansować na 4 miejsce w tabeli LSK, siatkarki z Rzeszowa grały o zbliżenie się do czołowej dwójki.

Pierwszy set toczył się na bardzo wyrównanym poziomie, oba zespołu popełniły błędy ale tez potrafiły zaskoczyć. Dobrze w zespole z Piły prezentowała się Dorota Wilk. Na boisku w miejsce Dajany Bosković pojawiła się Anita Kwiatkowska, która pomogła pilankom wypracować prowadzenie i wygrać pierwszego seta do 23.

Drugiego seta dobrze rozpoczęły zawodniczki z Rzeszowa, w zespole wyróżniała się Adela Helić. Swoją cegiełkę dołożyła również Klaudia Kaczorowska co pozwoliło wrócić rzeszowianom do gry i wyrównać stan meczu.

Po dziesięciominutowej przerwie pilanki znów rywalizowały jak równy z równym. Trener Jacek Pasiński rotował składem co zdawało egzamin. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Podkarpacia i wygrały do 21.

Wyrównana gra w trzech setach odbiła się na pilankach w czwartej odsłonię meczu. Rzeszowianki wykorzystały chwilę słabości podopiecznych Jacka Pasińskiego i wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca seta wygrywając cały mecz 3:1.