Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea PTPS Piła 3:2

Zawodniczki Enei PTPS-u Piła w meczu 15. kolejki LSK przegrały na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicze 3:2.

W pierwszych dwóch setach dobrze spisywały się siatkarki Jacka Pasińskiego. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej nie potrafił poradzić sobie z dobrze funkcjonującą zagrywką pilanek. Błędy w przyjęciu w zespole gospodarzy przekładały się na brak skutecznych ataków, czego nie można było powiedzieć o siatkarkach z Wielkopolski. Pilanki pierwszego seta wygrały do 20, kolejnego do 21 i prowadziły 2:0.

Po dziesięciominutowej przerwie zawodniczki z Piły kontynuowały swoją dobrą grę i prowadziły w pewnym momencie czterema punktami. W końcówce jednak do głosu doszły podopieczne Andrzeja Stelmacha odwracając losy seta, wygrywając do 23.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki gospodarzy i kontrolowały go od początku do końca. Dobrze spisywały się w zagrywce zmuszając pilanki do błędów. Siatkarki z Piły starały się powrócić do gry jednak nie dały rady i dąbrowianki wygrały do 21.

Piąty set był dość wyrównany. Oba zespoły nie pozwalały odskoczyć rywalką, jednak po zmianie stron lepiej prezentowały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej i to one wygrały seta do 11 i cały mecz 3:2

(20:25; 21:25; 25:23; 25:21; 15:11)