Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty na początek roku

Siatkarki Enei PTPS-u Piła wygrały w pierwszym meczu w 2018 roku w ramach 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3.

Pierwszy set toczył się pod dyktando zawodniczek PTPS-u. Świetna organizacja gry, dobre tempo i przede wszystkim duża umiejętność wykorzystania błędów rywalek zapewniły gościom pewną wygraną 25:15. Ostatni punkt w premierowej odsłonie meczu zdobyła Anita Kwiatkowska.

Pilanki poszły za ciosem i seta numer dwa rozpoczęły od prowadzenie 6:3. Nie do zatrzymania w ataku była Jessica Walker. W dalszej części partii gospodynie nie potrafiły sobie poradzić z organizacją własnej gry, co wykorzytały przyjezdne 12:6. W ataku wysoką skuteczność utrzymywała Karolina Różycka oraz wspomniana wcześniej Walker. Podobnie jak w secie pierwszym ostatni punkt przed dziesięciominutową przerwą zdobyła Kwiatkowska 25:16.

Po przerwie zespoły do stanu 9:9 toczyły równą grę. Następnie na dwa oczka odskoczyła Enea PTPS 12:10. Podopieczne Jacka Pasińskiego do końca seta kontrolowały grę i wygrały 25:21.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Enea PTPS Piła 0:3
(15:25; 16:25; 21:25)

MVP: Anita Kwiatkowska