Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Dwa punkty wracają do PIły

Zawodniczki Eneai PTPS Piła w mecz 10. kolejki LSK wygrały 2:3 z zespołem Legionovi Legionowo

Zespół gości był zdecydowanie lepszy w pierwszej partii. Pilanki zdobyły cztery punkty zagrywką i popełniły cztery błędy przy siedmiu ich rywalek. Co ciekawe ENEA PTPS miała słabsze przyjęcie od gospodyń, które jednak zdecydowanie gorzej radziły sobie w ataku.

Po zdobytym zagrywką punkcie przez Mikołajewską gospodynie wyrównały na 8:8. I na tym zakończyła się wyrównana gra w drugiej partii. Niebawem było 8:15 oraz 11:18. Mnożyły się błędy siatkarek z Legionowa. Zespół gości wygrał pewnie również drugiego seta.

Trzecia partia była wyrównana. Zespoły zdobywały seriami punkty. Gospodynie np. prowadziły 16:14 by za chwilę przegrywać 16:18, a następnie znów prowadzić 19:18. Legionovia zmniejszyła straty w meczu, ale czwarty set rozpoczął od małego nokautu – 8:1 dla pilanek. Prowadziły one już 19:11 i nie potrafiły wygrać za trzy punkty. Gospodynie wyrównały na 20:20 i serię strat przerwała akcja Różyckiej. Jednak w końcówce gospodynie były znowu lepsze. W tie breaku przewaga i to wyraźna należała już do zespołu gości.

Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 2:3
(14:25; 14:25; 25:23; 25:23; 7:15)

MVP: Agata Babicz